GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2022 11:41

Milletvekili Aydınlık: Şanlıurfa’ya Üvey Evlat Muamelesi Yapılıyor

Milletvekili Aydınlık: Şanlıurfa’ya Üvey Evlat Muamelesi Yapılıyor

Milletvekili Aydınlık: Şanlıurfa’ya Üvey Evlat Muamelesi Yapılıyor

 

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık,  Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Projesinde Şanlıurfa’nın yer almamasına tepki göstererek, Hükümetin Şanlıurfa’ya üvey evlat muamelesi yaptığını söyledi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, yaptığı açıklamada; “Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan saatte 200 kilometre hıza uygun, çift hatlı, elektrikli ve sinyalli hat olarak planlan Hızlı Tren Projesinde Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep İlleri yer alırken maalesef Şanlıurfa İlimiz bu projenin dışında bırakılmıştır.

Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep İllerimize Hızlı Tren Projesinin uygulanması bizleri memnun ediyor. Ancak projeye Şanlıurfa’nın dahil edilmesi ve Şanlıurfa’mıza üvey evlat muamelesi yapılması bizleri üzüyor. Biz Ülkemizin tüm İllerine ve Şanlıurfa İlimize hizmetlerin yapılmasını istiyoruz. Nüfusu yaklaşık 2 buçuk milyon olan Suriyeli vatandaşlarımızla birlikte, nüfusu 3 milyona yaklaşan bir İl neden Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan hızlı tren projesine dahil edilmez. Bunun nedeni açıkça Şanlıurfa İline Hükümet tarafından üvey evlat muamelesi yapılmasıdır. Bunun başkada bir açıklaması olamaz. Şanlıurfa’daki iktidar Milletvekillerimiz el kaldırıp el indirmekten başka bir şey yapmadıkları sürece Şanlıurfa’mız hep üvey evlat muamelesi görür. Her konuda olduğu gibi bu hızlı tren projesinde de Şanlıurfa İlimiz ne yazık ki geri planda kalmıştır. Buradan Şanlıurfalı hemşerilerime sesleniyorum.

Nasip olursa Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile Şanlıurfa’mıza yapılmayan hizmetlerin yapılması için elimden gelen tüm imkanları seferber edeceğim. Biraz daha sabredelim.

Az kaldı ''Geliyor gelmekte olan!''

 

AdminAdmin