Diyarbakır halkını, takım sevgisinin ve şehir birliğinin ne kadar büyük bir güç olduğunu gösterdikleri için ayakta alkışlıyorum. Amed Sportif'in 1. Lig'e yükselmesi, şehrin mülki amirlerinden, iş adamlarına kadar herkesin bir araya gelerek 400 milyonluk dev bütçeyi paylaşması ile gerçekleşti. Ersun Yanal'ın özel uçakla Diyarbakır'a getirilmesi, bu birlikteliğin ne denli güçlü olduğunu kanıtlar nitelikte. Tüm kalbimle Amed Sportif'e başarılar diliyor, ayakta alkışlıyorum.

 

Kamuoyunun bildiği üzere; Şanlıurfa'nın bir evladı olarak ve hiçbir beklenti içerisinde olmadan yaklaşık bir aydır Şanlıurfasporumuz için mücadele ettim. Bu süreçte, Şanlıurfaspor aşkıyla dolu sevgili Saraçoğlu ve Önkol'un samimi niyetlerine tanıklık ettim.

 

Şanlıurfaspor'un gelecekte Süper Lig'e çıkması ve kalıcı başarılar elde etmesi için çalışan bu değerli isimlerin, tüm şehrin bir araya gelerek desteklediği bir yönetim oluşturduklarına şahidim. Ancak, maalesef bu süreçte gerekli desteği sağlayamadık.

 

Şanlıurfaspor'un kurumsallaşması adına karşılaştığımız sorunları açıkça ifade etmek gerekirse:

 

1- DELEGE YAPISI: Şu an itibarıyla, mevcut delege yapısıyla başarılı olmak neredeyse imkansızdır.

 

2- KONGRE TARİHİ VE SAATİ: Şanlıurfaspor'un kurtuluşu için kritik olan kongre tarihi ve saati, ne yazık ki hala gizlenmektedir.

 

Şanlıurfaspor'un geleceğini sağlam temellere oturtmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Ancak, bu zorlu süreçte karşılaştığımız engelleri açıkça görmek ve çözmek zorundayız. Şanlıurfa kamuoyunun da bu gerçeklerin farkında olmasını sağlamak amacıyla bu açıklamayı yapma gereği duyduk.