Turizm sezonunun tüm hareketliliği ile sürdüğü Şanlıurfa’da yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerel vatandaşların gıda sektöründe herhangi bir sorun yaşamaması için sürdürülen denetimler yeni bir boyuta taşındı. 

İl merkezinde yoğunluk yaşanan bölgelerdeki gıda üretim ve satışı yapılan işyerlerine yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinasyonu altında oluşturulan karma ekiplerle etkili denetim çalışması yürütülüyor. Üç haftalık dönemde bin 687 işletmede yapılan denetimler sonucunda; 393 aykırılık tespit edilirken bu işletmelere idari para cezası uygulandı. 

Ürünlerde etiket bulunmaması, iş yerinde fiyat listesi bulunmaması, aşırı fiyat uygulanması, temizlik ve hijyen koşullarının uygun olmaması, iş yeri ruhsatının bulunmaması gibi konuların hassasiyetle takip edildiği il genelinde, ayrıca iş yerinin ruhsat koşullarına uygun olmaması, gıda güvenliğine aykırı ve tarihi geçmiş ürün satılması, vergi kurallarına aykırı hareket edilmesi konuları başta 
olmak üzere vatandaşlara sağlıklı koşullarda iyi hizmet verilmesini sağlamaya yönelik denetim çalışmaları kapsamlı olarak devam edecek.