Başbakan Adnan Menderes: Ben Başbakan olduğum müddetçe sen ticaret yapmayacaksın ticaret yaptığında alıp sattığın ben olurum. der ve Diş işleri başkanlığında memur olarak göreve başlatıyor .

Yine Başbakan Süleyman Demirel ' ın engel olamadığı yegeni Yahya Demirel 1975 yılında ticaret işine girmiş ve yurtdışına sultaları mobilya diyerek evrak üzerinde sehtakarlık yaparak ihraç etmiş ve  devletten haksız vergi iadesi almıştı

Süleyman Demirel sahip çıkmadı adli sürece müdahale etmedi ve yegeni Yahya Demirel ceza evinde çürüdü gitti.

Yine Başbakan Merhum Ecevit Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel ' ın ikinci kez Cumhurbaşkanı olması için 5+ 5 yasasını çıkarmak için yasa çıkarmaya çalıştı.

Fakat Merhum Mesut Yılmaz, Merhum İsmail Cem ve Hüsamettin Özkan üçü bir oldu Demirel ' ın önünü kesmek ve yıpratmak için Demirel ' ın yegeni Murat Demirel ' ın bankasına el koydular o zaman TMSF yoktu bakanlar el koyuyordu.

Murat Demirel bankasının içini boşaltı iddiasıyla yargılanmıştı .

Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olduğu halde adli sürece müdahale etmedi ve Murat Demirel ceza evine girdi başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi.

Akp İktidarında 17 - 25 Aralık' ta 4 bakan ve çocuklarının para dolu çelik kasaları, para sayma makineleri ve Sayın Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında ki " Sıfırlama" tabeleri neler neler oldu bunlar kendilerini ve çocuklarını kurtarmak için yargı halaç pamuğu gibi atıldı ve yargılamanın her aşamasında müdahale ettiler.

Bir çok bakanlarının okulları, hastaneleri, otelleri var ticaretle uğraşıyorlar.

Bugün İyi parti gurup başkan vekili Turan Çömez Kızılay ' ın satacağı hastaneye sağlık bakanının firması da talip olmuş.

Bu ekonomik krizin bir sebebi de yandaş üç harfli marketler zinciri ve yandaşlar dışarıdan ticaret yapsın diye tarım ve hayvancılığı bitirdiler.

Ticaret ve siyaset bir arada olmaz.

Medarı iftiharımız Rahmetli Eski Devlet Bakanımız Necmettin Cevheri bir gün bize şöyle dedi " Süleyman Demirel 1965 yılında başbakan oldu İlk Bakanlar kurulu toplantısında arkadaşlar ticaret ve siyaset bir arada olmaz kim ticaret yapıyorsa ya istifa etsin işinin başına dönsün ya da ticaretini devir etsin dedi"

Mustafa Polat Şanlıurfa Demokrat parti il başkanı