Su verimliliği uygulamalarının yaygınlaştırılması kararı alınırken, suyun miktar ve kalite olarak etkin yönetimi temin ediliyor. İl Su Kurulları, vali başkanlığında ve ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sanayi ve ticaret odaları ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşuyor.

Şu ana kadar Yozgat, Kırklareli, Kırıkkale, Amasya, Trabzon, Artvin, Sakarya, Çankırı, Çorum, Samsun, Gümüşhane, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara, Erzurum, İstanbul, Giresun, Ardahan, Tokat, Rize, Yalova, Bayburt, Edirne, Manisa, Isparta, Muğla, Niğde, Adana, Burdur, Konya, Hatay, Antalya, Nevşehir, Kayseri, Karaman, Aksaray, Mersin gibi illerde Su Kurulları tamamlanmış durumda. Kalan 32 ilde ise çalışmalar devam etmekte olup, 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, su kaynaklarının korunması ve verimli kullanılması için bu adımların büyük önem taşıdığını vurguluyor.

Bu haber metni, fotoğraftaki bilgilere dayanarak hazırlanmıştır. Eğer başka bir konuda yardımcı olmamı isterseniz, lütfen bildirin.