URFALI SPORCU TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

17/24 Aralık tarihleri arasında Balıkesir'de düzenlenen büyük erkekler Türkiye ferdi boks şampiyonasında Şanlıurfalı Mili sporcu Emrah Yaşar 80 kiloda 6 maç yaparak Türkiye ikincisi oldu.

SPOR - 27-12-2022 14:03 720 kez okundu.

URFALI SPORCU TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Bu başarısından dolayı milli takıma gitmeye hak kazanan Emrah büyük bir başarıya imza attı.
Emrah Yaşar daha öncede kickboks branşında da Avrupa şampiyonu dünya şampiyonu ve İslami oyunlar şampiyonu olmuştu.
Aynı başarıları boks branşında da göstermek istediğini vurgulayan Emrah hedefinin 2024 Paris olimpiyatları olduğunu ve buda olimpiyatlara gitme yolunda büyük bir adım daha çok çalışıp Şanlıurfa’yı daha güzel temsil edeceğini belitti.
Şampiyon sporcunun antrenörü Serhat Akagündüz ise Alınan 2.lik madalyası için; “Bizim hedefimiz bu son derece önemli Turnuvada şampiyon olmaktı. Fakat çok tecrübeli rakiplerle oynadık. Emrah’tan 10 yaş 15 yaş büyük sporculara karşı aldığımız bu madalya kıymetli, Yine de Turnuvada bütün dikkatleri üzerine çeken Emrah Yaşar mili takım hocalarının ilgi odağı oldu. Yakın zamanda Şanlıurfa’ya çok daha büyük Urfa tarihinde olmayan madalyalar için hedef koyup getireceğiz inşallah. Şanlıurfa gençlerine ilham olmak yol göstermek ellerinden tutmamız gerekiyor. Ellerinden tutulduğu taktirde neler başarabileceklerinin En büyük örneğidir.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
URFADA BALON ŞÖLENİ

URFADA BALON ŞÖLENİ

12-05-2023 - SPOR

Şanlıurfaspor deplasmanda,Nazilli Belediyespor Karşısında 2/0 yenildi

Şanlıurfaspor deplasmanda,Nazilli Belediyespor Karşısında 2/0 yenildi

30-04-2023 - SPOR