YEREL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 19:48

İşkur açıkladı yüzlerce personel alınacak

İŞKUR tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda; 781 memur, 22 bin 906 işçi, 4 bin 742 temizlik personeli ve bin 522 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular bugünden itibaren başlayıp 31 Ağustos tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

İşkur açıkladı yüzlerce personel alınacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) memur, vasıflı-vasıfsız işçi, temizlik personeli ve silahlı-silahsız güvenlik görevlisi alımına yönelik yeni iş ilanları yayınladı.

 

Bu ilanları ‘’Kamu iş ilanları’’, ‘’Belediye iş ilanları’’ ve ‘’açık iş ilanları’’ sayfasında yayınlayan İŞKUR, 781 memur, 22 bin 906 işçi, 4 bin 742 temizlik personeli ve bin 522 güvenlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

 

Memur, işçi, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımlarının 81 il genelinde olacağını belirten İŞKUR, iş başvurularının bugün başladığını 31 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

 

Memur alımlarının en az lise, ön lisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden olacağına vurgu eden İŞKUR, alınacak personellerin bakanlık bünyelerinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarda, belediyelerde, üniversitelerde ve bazı kurumsal şirketlerde istihdam edileceğini aktardı.

 

Her bir ilan içeriğinde yaş sınırı farklı olmak üzere bu iş ilanlarına 18 yaşından büyük, emekli olmamış veya emekli olmaya hak kazanmamış engelli-engelsiz tüm vatandaşların başvuru yapabileceği belirtildi.

 

Fabrikalara, üretim tesislerine ve bir takım kurumsal şirketlere de bu mesleklerden personel alımı yapılacağını duyuran İŞKUR, bu özel şirketlere yapılacak iş başvuruların İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacağını açıkladı.

 

BİHA

AdminAdmin